Мотузковий курс
Вправи курсу — це перепони з мотузок, колод, сіток та зв'язаних павутин. Проходять їх за певними правилами.
Правила моделють ситуації типові для бизнесу: нестачу часу, непередбачуваність результату, високу вартість помилки, низьку мотивацію персоналу, конфлікти із замовником, перетягування ковдри між відділами.
Фішка «Мотузковго курсу» – вправи висотою від 5 до 15 метрів.
Тренери «Мотузковго курсу» поєднують вправи з бізнесом, допомагають виправити помилки планування, комунікації, контролю, управління. Вони дають завданя, які відкривають типові слабкості групи, а потім допомогають виправити помилки, які виявили.
Які результати дійсно можна отримати від «Мотузкового курсу»?
«Ух-ти!» — Результати:
Бізнес-результати:
«Ух ти!!!» – результати зможе забезпечити практично будь-який студент із купою мотузок у рюкзаку, якщо Ви, звісно, готові довірити йому роботу зі своїм персоналом.
Якщо завдання серйозніше, Ви дійсно хочете розібрати роботу групи і зібрати її в робочу команду, доведеться вдатися до допомоги професіоналів.
Таких, як ми, наприклад:
- Здібних провести діагностику параметрів, з якими варто працювати для підвищення продуктивності роботи.
- Здібних самотужки провести програму на 150-200 осіб.
- Тих, хто має послужний список роботи з різними рівнями персоналу та різним рівнем компаній.
Для кого «Мотузковий курс» стане інвестицією:
Як проходить Мотузковий курс:
«Мотузковий курс» — передбачає подолання групою фізичних, емоційних та інтелектуальних перешкод для покращення навичок роботи в команді та стосунків усередині колективу.
Усі вправи є активними, і суворої послідовності проходження завдань немає. Можна сказати, що вони є самостійними завданнями, і їх можна розглядати як окремі проекти.
Перед виконанням кожної вправи тренер дає групі:
- Чітке завдання;
- Опис ресурсів та обмежень;
- Критерії виконання/невиконання задачі.
Характер завдань незвичний для учасників, що позбавляє можливості підказки рішення з боку більш досвідчених колег. Для більшості конкурсів немає одного правильного способу виконання, іноді таких способів налічується більше десятка. Тому обраний варіант залежатиме від самої групи та її можливостей.
Перед кожною вправою учасники виробляють тактику та стратегію проходження завдання, розподіляють ролі між членами команди, призначають відповідальних.
Якщо необхідно, роблять пробні спроби, відточують або доповнюють план дій, а потім команда повинна безпомилково виконати поставлене завдання.
Завдяки чітким критеріям виконання/невиконання група сама бачить ступінь своєї ефективності.
Таким чином, формується відповідальність — персональна та колективна.
Обов'язкова умова – усі члени команди беруть участь у виконанні завдання. Вони допомагають своїй команді будь-яким доступним способом: порадою, підставленим коліном або емоційною підтримкою. Учасник з об'єктивними обмеженнями, який фізично не може проходити вправу, цілком може стати головним стратегом команди.
«Мотузковий курс» допомагає учасникам отримати особистий досвід командної роботи. Екстремальний характер деяких вправ (ряд вправ проходить на висоті понад 4 метри з використанням спеціального спорядження) дозволяє емоційно закріпити позитивний командний результат.
Важливим етапом у «Мотузковому курсі» є заключна вправа, спільна для всіх.
Складність завдання перевищує фізичні можливості окремого учасника. Тільки в команді можливе подолання перешкоди та насолода колективної перемоги.
Це необхідно для того, щоб учасники усвідомили свою приналежність до єдиної команди, єдиної організації та зрозуміли, що працюють для досягнення однієї мети.
Для посилення ефекту приналежності до організації, створення корпоративної легенди стіна може бути брендована.
Як же працює «Мотузковий курс»?
Робити, дивитися на результат, аналізувати та робити краще – це і є весь секрет.
У повсякденній роботі люди настільки зайняті рутиною чи дедлайнами, що часто не встигають зробити все за правилами командної взаємодії.
Тренер допомагає зупинитися, подумати над тим, що відбувається, змінити своє ставлення до процесу та людей, які поряд. Іноді він підкаже, іноді підтримає, іноді опише суть лідера за Адізесом (наприклад).
«Мотузковий курс» – зареєстрована торгова марка.
Що далі?
«Мотузковий курс» пройдено, дипломи видано, «Школа Тімбілдінга» зникає з горизонту, а ваша команда починає їсти конкурентів на сніданок? О-о-о-о. Це фантастика.
Але насправді саме в цей момент розпочинається вся робота. Саме в цей час до Вас приходить тренер Школи Тімбілдінгу з Книгою «Іскри Корпоративної Культури» та дає рекомендації щодо впровадження результатів. Деякі конфлікти, норми командної роботи створювалися роками. Виправити їх за 8 годин – завдання непосильне. Саме тому ми говоримо, що «Мотузковий курс» – це початок великого шляху розвитку Вашої команди.
У вартість роботи завжди входить супровід результатів. Протягом обумовленого терміну Ви можете звернутися з будь-яким питанням у межах тематики тренінгу, і ми шукатимемо відповідь.
Саме тут, на стику професіоналізму тренера та готовності клієнта досягти ефективної командної роботи, лежать фантастичні результати, які Ви можете отримати від «Мотузкового курсу».